Targi Pracy i Edukacji

Print Drukuj

Targi Pracy i Edukacji, które odbyły się 31.05.2022 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie, miały na celu zapoznanie młodzieży i osób szukających pracy z ofertami zatrudnienia oraz edukacyjnymi. Organizatorami byli Miejski Urząd Pracy w Olsztynie i Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego, a także inne instytucje. Na targach zaprezentowano 510 wolnych miejsc pracy, w tym 193 w języku ukraińskim.

Szczególne zainteresowanie wzbudzały oferty w służbach mundurowych. W ramach wydarzenia odbyły się warsztaty z autoprezentacji oraz punkt doradztwa zawodowego, gdzie można było skorzystać z pomocy przy pisaniu CV.

Uczestnicy pozytywnie ocenili targi, co potwierdziło osiągnięcie zakładanych rezultatów. Organizatorzy dziękują pracodawcom i uczestnikom za liczny udział, wierząc, że wydarzenie przyniesie oczekiwane korzyści w przyszłości.

31.05.2022 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Organizatorami tego przedsięwzięcia był Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie oraz Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki w Olsztynie .Głównym celem targów było zapoznanie osób szukających zatrudnienia młodzieży z dostępnymi ofertami pracy oraz ofertą edukacyjną. Umożliwienie pracodawcom bezpośredniego kontaktu z kandydatami do pracy, a także uświadomienie wpływu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych na uzyskanie zatrudnienia. W sumie Miejski Urząd Pracy w Olsztynie oraz Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego zaprezentowały 510 wolnych miejsc pracy w tym 193 miejsca pracy prezentowane były w języku ukraińskim (pracodawcy zainteresowani zatrudnieniem również obywateli Ukrainy). Dużym zainteresowaniem cieszyły się oferty pracy w służbach mundurowych (Wojsko, Policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna). W ramach targów zorganizowano warsztaty dla uczniów "Autoprezentacja"oraz punkt w którym osoby zainteresowane napisaniem CV mogły skorzystać z pomocy doradców zawodowych urzędu. Targi Pracy I Edukacji zostały bardzo pozytywnie ocenione przez uczestników i osoby odwiedzające. Ich zadowolenie i aprobata dla całego przedsięwzięcia świadczy, że zakładane rezultaty zostały osiągnięte. Jest to również największa dla nas, jako współorganizatorów nagroda i motywacja do dalszej pracy. W imieniu wszystkich organizatorów Miejski Urząd Pracy w Olsztynie składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Targów Pracy I Edukacji. Szczególnie dziękujemy pracodawcom, instytucjom, którzy wzięli udział w targach prezentując swoje oferty pracy. Dziękujemy również wszystkim innym uczestnikom, osobom bezrobotnym, poszukującym pracy i młodzieży, którzy licznie przybyli na targi. Wierzymy, że Państwa udział w nich przyniesie oczekiwane rezultaty
Informacje o publikacji dokumentu